INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA
Przed użytkowaniem mebli należy zapoznać się z instrukcją użytkowania.
Po otrzymaniu produktu, należy usunąć opakowanie i upewnić się, że meble nie jest uszkodzony. W razie wątpliwości nie należy używać sprzętu, trzeba skontaktować się ze sklepem.
Meble posiadają wytrzymałość ograniczoną ich zwykłym przeznaczeniem. W szczególności nie są odporne na zadrapania ostrymi elementami garderoby – suwakami, ćwiekami, klamrami itp. oraz pazurami zwierząt domowych.
I - PRZED PIERWSZYM UŻYCIEM
- W celu uniknięcia uszkodzenia zaleca się ostrożne rozpakowywanie, bez użycia ostrych narzędzi.
- Odbierając zamówienie, prosimy o dokładne sprawdzenie czy nie występują zarysowania, przetarcia, pęknięcia, przecięcia lub inne uszkodzenia. Dodatkowo zaleca się sprawdzenie kompletności mebla, tzn. czy został on dostarczony zgodnie ze złożonym zamówieniem.
- Niektóre meble, w szczególności łóżka stoły, niekture stoliki i szafki rtv mogą mieć elementy do samodzielnego montażu.
4. Każde budzące wątpliwości działanie elementów ruchomych lub trudności w samodzielnym montażu należy bezzwłocznie zgłosić sprzedającemu.
5. Ważne jest, aby zapewnić właściwe warunki w pomieszczeniach, w których produkt jest eksploatowany lub przechowywany, tj. temperatury od +15°C do +35 °C, wilgotności od 45% do 65%. Odległość produktu od czynnych źródeł ciepła nie powinna być mniejsza niż 1,5 metra. W celu uniknięcia procesu blaknięcia metalu, drewna, tkaniny lub skóry, odradza się wystawiania mebla na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. - Meble są przeznaczone do użytkowania wewnątrz pomieszczenie, nie mogą być używane na balkonie i w ogrodzie lub w innych pomieszczeniach których warunki odbiegają od normalnych warunków domowych.
II - INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA MEBLI TWARDYCH
M.IN. METALOWYCH, DREWNIANYCH ORAZ POCHODNYCH DREWNA
ZASADY PRAWIDŁOWEJ EKSPLOATACJI MEBLI TWARDYCH
- Nie powinno się ustawiać mebli w pomieszczeniach o zbyt wysokiej wilgotności powietrza, a także w pobliżu grzejników i innych bezpośrednich źródeł ciepła, kominek piec itp.
- Meble należy regularnie odkurzać czystą lub delikatnie zwilżoną szmatką. 3
- Należy uważać aby nie uszkodzić powierzchni oraz nie narażać ich na działanie intensywnych promieni słonecznych i wysokiej temperatury.
4. Żywotność mebli drewnianych oraz pochodnych drewna przedłużają środki do pielęgnacji dostępne powszechnie w sprzedaży. Należy dobrać właściwy środek do rodzaju wykończenie powierzchni – do mebli woskowanych, lakierowanych lub olejowanych. Jeśli maja Państwa problem z wyborem chętnie pomóżmy
5. Należy unikać mocnego tarcia oraz wykorzystywania szorstkich i twardych materiałów, mogących rysować powierzchnię.
6. Raz na pół roku należy wykonać przegląd. Jeżeli mebel zawiera elementy ruchome
lub wykorzystujące śruby które się obluzowały, należy je dokręcić.
7. Należy pamiętać, że meble w jasnych kolorach szczególnie te wykończone woskiem narażone są na zafarbowanie przez inne tekstylia, szczególnie przez odzież (np. tkaninę typu jeans). Jest to wada tkaniny odzieżowej, a nie mebla. - 8 Należy pamiętać że meble wykonane z drewna z recyklingu to połączenie kilku gatunków i ze względy na różną gęstość drewna mają większą tendencje do drobnych spękań i wypaczeń.
9. Blaty mebli należy chronić przed zamoczeniem, działaniem alkoholu i kontaktem z gorącymi naczyniami.
INFORMACJE DODATKOWE
Przewrócenie się mebli lub odczepienie się oświetlenia może doprowadzić do poważnych obrażeń lub śmierci. Aby temu zapobiec, należy na stałe przymocować je do ściany/sufitu/podłogi.
W zestawie nie znajdują się żadne śruby mocujące, ponieważ różne rodzaje ścian wymagają różnych typów śrub. Jeżeli jednak śruby zostały dołączone do zamówienia, zweryfikuj ich typ i użyj śrub odpowiednich do ścian w Twoim domu. W przypadku wątpliwości, jakich śrub użyć, skontaktuj się z najbliższym specjalistycznym sklepem.
OPAKOWANIE
- Opakowanie nie jest zabawką, trzymaj z dala od dzieci.
2. W zależności od lokalnych uwarunkowań, produkt po zużyciu może być przeznaczony
do recyklingu lub odzysku energetycznego.
3. Po zużyciu może wymagać specjalnego postępowania z odpadami. Sprawdź lokalne przepisy w tym zakresie.
Instrukcja obsługi w skrócie.
- Przy przemieszczaniu mebli należy zabezpieczyć wszystkie elementy przed uszkodzenie mechanicznym.
2. Przy rozpakowywaniu nie wolno używać ostrych, niebezpiecznych narzędzi.
3. Podczas przenoszenia trzymać za stałe elementy konstrukcyjne. Mebli nie należy przesuwać ani ciągnąć, nie należy przenosić za blat i elementy ruchome. Mebli nie należy uderzać.
4. Meble użytkowane powinny być zgodnie z ich przeznaczeniem.
5. Meble należy zabezpieczać przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.
6. Meble ustawiać w odległości nie mniejszej niż 1,5 m od grzejników.
7. Niedozwolone jest siadanie na elementach do tego nieprzeznaczonych m.in. podłokietnikach, oparciach oraz miękkich elementach konstrukcyjnych, blatach stołów, szafkach.
8. Niedozwolone jest powodowanie dużego obciążenia w miejscach do tego nie
przystosowanych.
9. Meble należy przechowywać w pomieszczeniach o temp. +15°C do +35 °C oraz wilgotności 45-65 %. - Raz na pół roku należy wykonać przegląd. Jeżeli mebel zawiera elementy ruchome lub wykorzystujące śruby w przypadku obluzowania należy je dokręcić.
Zasady konserwacji i pielęgnacji mebli.
Dla zachowania bezpieczeństwa i ochrony mebla przed przystąpieniem do zasadniczego czyszczenia prosimy o wykonanie w mało eksponowanym miejscu testu, mającego na celu sprawdzenie jak tkanina zareaguje przy czyszczeniu.
Drewno. Nie powinno się ustawiać mebli z elementami drewnianymi w pomieszczeniach o zbyt wysokiej wilgotności powietrza, a także w pobliżu grzejników i innych bezpośrednich źródeł ciepła, kominek piec itp. Drewno należy regularnie odkurzać czystą lub delikatnie zwilżoną szmatką. Należy uważać aby nie uszkodzić powierzchni drewnianych oraz nie narażać ich na działanie intensywnych promieni słonecznych i wysokiej temperatury. Żywotność mebli z elementami drewnianymi przedłużają środki do konserwacji i pielęgnacji drewna dostępne powszechnie w sprzedaży. Do pielęgnacji nie wolno używać preparatów zawierających rozpuszczalniki czy alkohol - płyny do mucia okien, płyny do mebli z laminatu czy inne środki do sprzątania glazury mogą spowodować trwałe uszkodzenia powierzchni mebli. Zalecamy stosowanie preparatów do mebli drewnianych na bazie wosku. Należy unikać mocnego tarcia oraz wykorzystywania szorstkich i twardych materiałów mogących rysować powierzchnię.
Skóra naturalna. Skóra jest produktem naturalnym. Każda skóra pochodzi z innego zwierzęcia. Skóry wykorzystywane do produkcji sprzedawanych przez nas mebli to skóry kozie które są bardziej twarde niż skór cielęce. Dlatego też możliwe są różnice w odcieniach i połysku w danym meblu. Fałdy i wypalenia, zarysowania, zrogowacenia podkreślają naturalny charakter materiału. Naturalna skóra podatna jest na wyciąganie się i miejscowe wycieranie. Nie są to powody do reklamacji towaru. Każda skóra posiada cienką, niewidoczną warstwę ochronną, którą bardzo łatwo zniszczyć. Nie wolno używać sprayów, kremów, past do obuwia, środków chemicznych zawierających alkohole czy rozpuszczalniki. Świeże plamy i zabrudzenia natychmiast usuwać suchą lub wilgotną szmatką. Meble wykonane w skórze należy poddawać szczególnej ochronie i sukcesywnym zabiegom konserwacyjnym środkami do tego przeznaczonymi. Używanie markowych produktów
do pielęgnacji skóry naturalnej pozwoli na jej wieloletnią, bezproblemową eksploatację. Pierwsze czyszczenie należy wykonać po 3 miesiącach użytkowania. Każde następne w odstępach 6 miesięcy. Zawsze przed przystąpieniem do zasadniczego czyszczenia wymagane jest wykonanie testu w mało eksponowanej części mebla celem sprawdzenia jak zachowuje się skóra podczas czyszczenia. W meblach dostarczanych transportem samochodowym mogą pojawić się nieregularne fałdy zagniecenia. Po pewnym czasie mebel odzyska odpowiedni kształt.
Skóra ekologiczna. Jest materiałem syntetycznym, skóropodobnym, który należy czyścić regularnie roztworem mydła w ciepłej wodzie, z użyciem miękkiej szmatki lub gąbki. Miejsca bardziej zabrudzone pocierać miękką szczotką, po wyczyszczeniu spłukać powierzchnie wodą
i wytrzeć miękką szmatką. Plamy, zabrudzenia z długopisu, szminki, farby drukarskiej, druku gazetowego usuwać natychmiast pocierając szmatką; można zastosować również czyszczenie rozcieńczonym spirytusem. Nie stosować: past, wosków, sprayów, silnych detergentów, rozpuszczalników i środków czyszczących zawierających rozpuszczalniki oraz niektórych środków do czyszczenia skóry naturalnej. Użycie ich może spowodować usztywnienie i pękanie materiału, a także zmianę koloru i połysku powierzchni wyrobu. Nie prasować. Nie dopuszczać do kontaktu z nagrzanymi powierzchniami (np. kaloryfer).
Skóra ekologiczna wymaga utrzymania w czystości, nie wolno dopuszczać do jej nadmiernego zabrudzenia. Ważne jest aby brud, kurz i inne zabrudzenia nie pozostawały zbyt długo na powierzchni tkaniny.
UWAGA!
- Do czyszczenia tkanin i skór obiciowych w żadnym wypadku nie stosować środków chemicznych typu rozcieńczalniki, benzyna, alkohol itp.
- Elementów drewnianych nie należy czyścić i konserwować przy użyciu środków chemicznych w sprayu aerozolu itp. z uwagi na ryzyko uszkodzenia powłoki ochronnej tych elementów.
3. Meble należy odkurzać w następujący sposób:
- powierzchnie lakierowane i wykończone na połysk wyłącznie suchą, miękką tkaniną,
- powierzchnie tapicerowane - domowym odkurzaczem z miękką szczotką,
- powierzchnie skórzane (skóra naturalna)-miękką tkaniną lekko nawilżoną wodą.
4. Środki przeznaczone do czyszczenia mebli znajdujące się w ogólnodostępnym handlu mogą być używane wyłącznie na odpowiedzialność Kupującego.
5. Duży nacisk przy czyszczeniu może spowodować rozjaśnienie kolorów.
III - INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA OŚWIETLENIA OGÓLNE ZASADY POSTĘPOWANIA
- Montaż lampy oświetleniowej może być przeprowadzany tylko przez osoby wykwalifikowane i posiadające stosowne uprawnienia.
2. W trakcie montażu lampy zasilanie sieciowe powinno być odłączone. Montaż lampy przy włączonym zasilaniu niesie ze sobą ryzyko porażenia prądem lub uszkodzenia lampy. - W trakcie montażu, transportu oraz innych prac związanych z lampą, należy unikać
silnych wstrząsów, uderzeń oraz wszelkich innych udarów mechanicznych.
4. Lampy nie należy zanurzać w wodzie jak i w innych cieczach.
5. Należy unikać kontaktu lampy ze smarami, rozpuszczalnikami, substancjami penetrującymi oraz wszelkimi innymi substancjami mogącymi trwale zabrudzić lub uszkodzić powłokę zewnętrzną lampy lub wniknąć do jej środka. - Niedozwolone jest otwieranie korpusu lampy. Można otwierać tylko pokrywę chroniącą miejsce podłączenia kabli.
7. Podłączanie lampy do sieci elektrycznej może odbywać się tylko przy odłączonym zasilaniu. - Przy montażu lampy mogą być wymagane niezbędne narzędzia, np. klucz płaski, szczypce lub nóż do ściągania izolacji, płaski wkrętak, wkrętak krzyżowy.
9. Pewne elementy lampy należy dokręcić, jeśli jest taka potrzeba.
ZASADY PRAWIDŁOWEJ EKSPLOATACJI OŚWIETLENIA
- Jedynymi czynnościami eksploatacyjnymi jest usuwanie zabrudzeń zewnętrznych powierzchni oraz przy niektórych modelach wymiana źródła światła. Źródło światła może zostać wymienione jedynie o adekwatnej mocy, w innym wypadku lampa może ulec trwałemu uszkodzeniu, niepodlegającemu reklamacji.
- Częstotliwość wykonywania tych czynności zależy od warunków środowiskowych.
3. Nie należy stosować rozpuszczalników oraz środków mechanicznych np. twardych szczotek, proszków do mycia itp.
4. Wycierać szmatką zwilżoną delikatnym środkiem do czyszczenia.
5. Wycierać czystą suchą tkaniną.
6. Raz na pół roku należy wykonać przegląd. Jeżeli lampa zawiera elementy ruchome lub wykorzystujące śruby, należy je dokręcić.
7. Część z lamp nie posiada w zestawie źródła światła, należy zakupić je o adekwatnej mocy,
w innym wypadku lampa może ulec trwałemu uszkodzeniu, niepodlegającemu reklamacji.
UWAGA!
- W przypadku wszelkich niejasności lub problemów, które mogą pojawić się w trakcie montażu lub eksploatacji, a nie są ujęte w niniejszej instrukcji, należy skontaktować się z dostawcą, w celu uzyskania informacji na temat możliwych rozwiązań.
2. Dokonywanie jakichkolwiek czynności wewnątrz lampy przy włączonym zasilaniu grozi porażeniem prądem elektrycznym. - Trzymaj lampę z dala od dzieci, lampa - oświetlenie nie jest zabawką. Istnieje niebezpieczeństwo porażenia prądem!
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
- meble kolonialne warszawa
- tanie meble kolonialne
- meble kolonialne krakow
- meble z indii
- konsola
- lustra
- szafki do buty
- skrzynia
- ławka z schowkiem
- dekoracje kolonialne
- meble kolorowe
- meble loftowe
- meble industrialne
- meble indyjskie
- meble drewniane
- białe meble
- meble bielone
- komoda
- loftowa
- industrialna
- drewniana
- loft
- meble
- salon
- recykling
- kolorowa
- szafka
- brąz
- loftowe
- industrialne
- rtv
- niska
- tanie
- warszawa
- sypialnia
- przedpokój
- gabinet
- jadalnia
- drewno
- akacja
- drewniane
- bielone
- białe
- przecierane
- shabby
- chic
- jasne
- szafa
- wnętrza
- indyjskie
- kolonialne
- palisander
- lampion
- vintage
- zielona
- dekoracja
- natural
- indyjska
- proste
- orientalne
- szafki
- szafy
- parawany
- boho
- bollywood
- dodatki
- rzeżbiona
- biała
- niebieska
- kolonialna
- orientalna
- mango
- mosiądz
- prowansalski
- witryna
- kredens
- dobre
- solidne
- metalowa
- szara
- dobra
- szufladnik
- szuflada
- bielona
- krzesło
- lampa
- biurko
- drewno mango
- meble mango natural
- meble metalowe
- meble recykling
- meble kolonialne
- drewno metal
- szafka rtv
- naturalne
- meble z recyklingu
- meble indyjskie warszawa
- meble indyjskie poznań
- meble przecierane
- komoda bielona
- meble orientalne
- biblioteczka indyjska
- kredens z litego drewna
- regał do gabinetu
- tanie meble loftowe
- tanie meble industrialne
- stołek loftowy
- stołek industrialny
- loftowe netalowe
- meble loftowe warszawa
- meble industrialne warszawa
- meble do przedpokój
- meble do salonu
- meble do jadalni
- meble vintage
- skandynawski meble
- meble loftowe Wrocław
- meble loftowe Kraków
- meble loftowe Poznań
- wnętrza w stylu loftowym
- karinameble
- mebleindustrialne
- mebleloftowe
- meble loftowe gdańsk
- stół drewniany
- stół indyjski
- stół mango
- stół kolonialny
- stół loftowy
- stół rozkładany
- stół okrągły
- stół kolonialny rozkładany
- stół industrialny
- stół do jadalni
- witryna szklana
- witryna do salonu
- witryna loftowa
- witryna industrialna
- wysoka witryna do salonu
- nowoczesna witryna do salonu
- witryna kolonialna
- witryna z drewna mango
- witryna z szufladami
- witryna z litego drewna
- komoda indyjska
- komoda drewniana
- duża komoda
- komoda kolonialna
- komoda rzeźbiona
- komoda boho
- meble boho
- komoda drewniana biała
- komoda drewniana do sypialni
- komoda drewniana stara
- lampa loftowa
- lampa industrialna
- Lampy industrialne metalowe
- lampa loftowa nad stół
- lampa loftowa stołowa`
- lampa czarna
- lampa metalowa