• meble indyjskie outlet, meble loftowe outlet, meble drewniane outlet, meble indyjskie promocja

  • meble loftowe, meble industrialne, meble z drewna recyklingu, meble indyjskie, meble kolonialne, meble drewniane, meble ze starego drewna

  • tanie meble kolonialne, loftowe, drewniane i indyjskie promocja, wyprzedaż

  • lampy industrialne, lampy drewniane, lampy loftowe, lampy orientalne, lampy marokańskie

  • meble industrialne, torby, trykot canvas, recykling, meble loftowe

meble industrialne drewno z recyklingu

Recykling drewna  to proces włączania odpadów drewna do produktów użytkowych. Recykling drewna jest praktyką, która została spopularyzowana na początku lat 90 dzięki tematom  takim jak zmiany klimatu i wylesianie które skłoniły zarówno dostawców drewna i konsumentów, aby świadomie wybierali bardziej ekologiczne źródła drewna. Recykling drewna jest przyjazną dla środowiska formą produkcji drewna i jest bardzo powszechny w takich krajach jak Indie , Australia i Nowa Zelandia, gdzie zapasy starych drewnianych konstrukcji są obfite. 

Drewno z recyklingu stało się popularne ze względu na jego wizerunku jako przyjaznego środowisku produktu. Powszechne przekonanie wśród konsumentów jest takie, że poprzez zakup drewna pochodzącego z recyklingu, popyt na "zielone drzewa" spadnie i ostatecznie przyniesie to korzyści  dla środowiska. Greenpeace również uznaje drewno pochodzące za produkt ekologiczny, wskazując drewno z recyklingu jak najkorzystniejsze źródło drewna. Obecnie powszechnie stosuje się drewno z recyklingu do produkcji mebli - mebli kolonialnych i tych w stylu loft.  W meblach indyjskich wykonanych z drewna z recyklingu można znaleźć drewno takich gatunków jak mango, palisander, teak, akacja. 

Wykorzystując odpady drewniane producenci uzyskują znakomite efekty - niezwykłą mozaikę barw i struktur. Należy jednak pamiętać że połączenie różnych rodzajów drewna z których każdy ma inna gęstość może spowodować większą tendencje tych mebli do pękania i delikatnych odkształceń. 

 

 meble z drewna recykling  

tanie meble indyjskieNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
meble loftoweChmura tagów
meble loftowe do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium