• meble indyjskie outlet, meble loftowe outlet, meble drewniane outlet, meble indyjskie promocja

  • meble loftowe, meble industrialne, meble z drewna recyklingu, meble indyjskie, meble kolonialne, meble drewniane, meble ze starego drewna

  • tanie meble kolonialne, loftowe, drewniane i indyjskie promocja, wyprzedaż

  • lampy industrialne, lampy drewniane, lampy loftowe, lampy orientalne, lampy marokańskie

  • meble industrialne, torby, trykot canvas, recykling, meble loftowe

meble industrialne indyjskie drewno mango

Mango indyjskie (Mangifera indica ), zwane też mangusodrzewem, mangowym drzewem, posmaczem indyjskim – gatunek drzew należący do rodziny nanerczowatych. Pochodzi z obszarów Indii, Malezji i Filipin. Uprawiany jest w rejonach o klimacie zbliżonym do klimatu zwrotnikowego. Drzewa mango są długowieczne, dożywają 300 lat i więcej. Rosną na wysokości do 1200 m n.p.m.

Do produkcji mebli z litego drewna mango używa się różnych jego gatunków. O wyborze konkretnego typu drewna stanowią jego właściwości, rodzaj usłojenia oraz cena. Większość rodzajów tego gatunku charakteryzuje się jasnym, lekko żółtawym kolorem o mało wyraźnym usłojeniu.

Jakimi cechami charakteryzuje się drewno drzewa mango i dlaczego jest tak szeroko wykorzystywane przy produkcji mebli? Jaka jest jego trwałość?

Mango indyjskie pochodzi z obszarów Malezji, Indii i Filipin. Same drzewa osiągają ok 30 - 40 metrów wysokości. Zasadniczo rozpoznawane jest po owocach jednakże jest szeroko wykorzystywane jako elementy konstrukcyjne. Dodatkowo rysunek drewna jest delikatny z miejscowy występującymi wyrazistymi słojami. Drzewa osiągają do 30 - 40 metrów wysokości. Drewno przeznaczone na wykonanie mebli pozyskuje się dopiero po ostatnim wydaniu owoców.

charakterystyka drewna egzotycznego

Meble wykonane z mango charakteryzują się jasną, zielonkawo-brązową lub szarą barwą oraz gruboziarnistą strukturą. Charakterystyczne, złote odcienie dodatkowo podkreślają walory kolorystyczne, drewno jest chętnie jest wykorzystywane do produkcji mebli o rustykalnym i loftowym charakterze. Drewno łatwo poddaje się obróbce - szczotkowaniu i piaskowaniu . Meble wykonane z mango maja zazwyczaj wyrazisty charakter. Drewno to jest plastyczne i umożliwia wykonywanie pięknych rzeźbień, nadając niepowtarzalny kształt wykonanym meblom.

 

drewno mango indyjskie

tanie meble indyjskieNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
meble loftoweChmura tagów
meble loftowe do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium