• meble indyjskie outlet, meble loftowe outlet, meble drewniane outlet, meble indyjskie promocja

  • meble loftowe, meble industrialne, meble z drewna recyklingu, meble indyjskie, meble kolonialne, meble drewniane, meble ze starego drewna

  • tanie meble kolonialne, loftowe, drewniane i indyjskie promocja, wyprzedaż

  • lampy industrialne, lampy drewniane, lampy loftowe, lampy orientalne, lampy marokańskie

  • meble industrialne, torby, trykot canvas, recykling, meble loftowe

meble industrialne Indie - kilka podstawowych informacji

Indie, Republika Indii – państwo w Azji Południowej, zajmujące większość subkontynentu indyjskiego, stolica jest New Delhi, waluta to rupia indyjska, język urzędowy : hindi , angielski. Liczba ludności w 2013 roku przekroczyła 1,252 miliarda. 

 

 

Wyjazd do Indii zapewni Państwu wyjątkowe przeżycia. To kraj pełen kolorów i życia, fascynujących kultur, starożytnych świątyń, pałaców i zabytków przyrody. Atrakcje Indii skuszą każdego podróżnika.  Warto zobaczyć najbardziej znane miast Indii Takie jak Delhi, Mumbai, Jaipur z ich zadziwiającymi budowlami

Brama Indii, Mumbai

Akshardham, New Delhi

Pałac Wiatrów, Jaipur

Jednym z najciekawszych turystycznie regionów Indii jest Rajasthan -usytuowany w północnej części kraju na terenach pustynnych wytworzył wyjątkowe tradycje rękodzielnicze, słynie z pięknej architektury, słynne są pałaca które odbijają się w tafli wody. To również jeden z największych w Indiach regionów produkujących meble, biżuterię i dekoracje. Tradycyjne w tym regionie wytwarza się również dywany. 

 

Pałace w Rajasthanie

Częścią kulturowego dziedzictwa Indii jest pokój i poszanowanie wzajemnych praw człowieka, a także szczególna gościnność. 
Najwyższą wartością jest poszanowanie dla starszych członków rodziny, a dotykanie stóp starszych, jako wyraz szacunku, jest pierwszą lekcją obyczajów dla hinduskich dzieci.  

Kropka na czole kobiet to bindi od słowa bindu, czyli kropla. Zwyczajowo powinna być w kolorze czerwonym z proszku sindoor. Dawniej nosiły ją wyłącznie mężatki, ale zwyczaj ten powoli zamiera. Dzisiaj spotkacie krople w różnych kolorach, noszone także przez panny, a bindi staje się bardziej ozdobą niż zwyczajowym wyróżnikiem. 

 
 Święte krowy to wymyślony przez nas stereotyp i wcale nie są święte. Zgodnie z hinduistyczną religią krowa jest jedną z siedmiu matek człowieka, bo dając mleko jest jego karmicielką. Hindusi starają się im zapewnić ochronę i łagodnie traktować, co wyraża się także w powstrzymaniu od spożywania ich mięsa. 

 

 

 

tanie meble indyjskieNewsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
meble loftoweChmura tagów
meble loftowe do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium